Kliendid räägivad

Meeldis, et tempo oli paras. Parajal ajal olid puhkepausid, kus Kadri rääkis pärandkultuurist ja näitas oma vanaema talukohaga seotud objekte. Kuna ta on teemaga isiklikult seotud, siis see lisab ka emotsionaalsust. Ja et rajad on Kadrile tuttavad, siis on tal kerge kombineerida erinevaid teemasid omavahel, et ka mitu korda temaga koos matkanutel ei hakkaks kunagi igav.
Aita
Orhidee- ja pärandkultuuriretk (juuni 2017)
Oleme sealkandis abikaasaga käinud varemgi, aga tänane matk andis kuhjaga lisateadmisi nii käpaliste kui paiga ajaloo kohta. Ja seda väga meeldivas esituses :). See, mis oli meile olnud lihtsalt mets, omandas hoopis uue mõõtme.
Ivar
Orhidee- ja pärandkultuuriretk (juuli 2017)
Missugune öö, missugune vaikus, missugune suvine ilm... Enne ÖÖVIIULI ehk kahelehise käokeele- ja ROHEKA KÄOKEELE avastamist kohtame teel kümneid jaaniusse (teist korda elus!), kuulame judisema panevaid tondijutte kodukäijatest, näkkidest, luupainajatest, krattidest ja paljust muust. Märkame metskurvitsa lendu, kuuleme meenutusi Surnumäest, kivististest... Tagasi alguspunkti saabume rebase haugatuste saatel. Aitäh super emotsioonide eest!
Koidu
Ööviiulid ja tondijutud (juuni 2023)
Ääretult huvitav loeng oli, siiani kõlgutan endamisi veel mõtteid antud ainel. Ja väga kiidan lektorit – oli näha, et on nähtud palju vaeva, loeng oli väga huvitavalt kokku pandud ning palju huvitavaid detaile välja toodud. No nii nauditav kuulamine. Veel kord suur, suur aitäh!
Liina
Nõia(protsessi)d Keila kihelkonnas (aprill 2021)
Tänud hundijuttude eest, oli huvitav ja matk oli ka korralik – ikka metsa ja mõnusa lumega, meeldis väga!
Agnes
Huntidest ja hundiseadusest (veebruar 2021)
Need olid väga toredad matkad ja head kõndimise väljakutsed.
Karin
Mõni mõis! (aprill-mai 2023)

Miks tulla retkele just meiega?

Valida saab mitme valmiskujul retke vahel või tellida täpselt oma soovidele ja vajadustele vastavat retke.

Jõukohane kõigile

Retkevalikus leidub palju rahulikke ja lühikese distantsiga jalutuskäike. Rassimist eelistavatele inimestele on pakkuda ka mõned müttamismatkad. Igaühele leidub miskit sobivat.

Kohalik teab

Kohalikke olusid hästi tundev retkejuht teab rääkida oma kodupiirkonna kohta palju põnevaid juhtumisi ja lugusid. Isiklik side piirkonnaga on tugev.

Ettevõttest

Korraldasime esimesed orhideeretked Keilas 2017. aasta suvel ning need meeldisid osalistele väga. Kogetu andis tõuke jätkamiseks ning järgmise aasta kevadel vormistati ametlikult MTÜ Oma Retked. Ettevõte loodi selleks, et õpetada inimesi märkama ilu ja põnevust ka vähetuntud või esmapilgul varju jäävates paikades. Meie põhibaasiks on kohalikelt kohalikele tehtavad jalutuskäigud, kuid retkevalikust leiavad kindlasti midagi põnevat ka Keilaga mitteseotud inimesed. Meie retked on kodused, täiesti omad ja kannavad endas Keila ja Harjumaa põliselanike teadmisi ja pärimuslugusid. Tutvustame eelkõige kohalikke loodusväärtuseid, kuid aeg-ajalt käime ka kaunitel väikesaartel.

Retkejuht

Kadri Aller lõpetas 2018. aastal Luua Metsanduskooli matkajuhi eriala ning on end täiendanud nahkhiire- (ELF, 2020), linnu- ja taimegiidi koolitustel (Haapsalu Kutsehariduskeskus, 2022 ja 2023). Tema põhitöökoht on Eestimaa Looduse Fondis, kus ta tegeleb looduskaitsetalgute korraldamisega. Töö ELFis on teda viinud Tartusse, kuid hinges ja südames on ta alati keilakas. Kodu- ja ajaloohuvi pisik oli tal küljes juba lapsepõlves ning armastus lugude kuulamise ja jutustamise vastu elukestev. Matkamas armastab ta käia nii üksi kui ka sõpradega matkaklubist Üheksavägine. Kadri retkedel võib alati kohata ka süsteemset ja teaduslikku lähenemist, sest tal on seljataga aastatepikkune teadustöö biotehnoloogialaboris ning doktorikraad Tallinna Tehnikaülikoolist keemia ja geenitehnoloogia erialal.

Retkede ja osalejate arv