Metsik lääs! Lääneranna valda avastamas

Volbriöö viis matkaklubi Üheksavägine Lääneranna valla (muinas)radadele.

SALEVERE SALUMÄGI on tuhandete aastate eest mandrijää ja Läänemere poolt kujundatud kõrgendik, mis oli kauges minevikus merest ümbritsetud saar. Panga seinast voolab välja Silmaallikas – endine ohvripaik – mille vesi pidavat olema noorendava ja raviva toimega. Salumäel on asunud muinaslinnus ning jalamil kasvab kaunis salumets, kus võib kevadel näha õitsemas harilikku käopäkka.

MATSALU baroksete sugemetega varaklassitsistlik MÕIS seisab praegu tühjana, kuid mõisatiigi kaldal on koloonia sisse seadnud põnevad hallhaigrud.

Öö möödus SOONTAGANA MAALINNA telkimisalal, kus võis videvikus näha ja kuulda ülelendavaid metskurvitsaid – tänavusi aasta linde. Varahommikul sai pikalt nautida ka tetrede mulisemist. Soontagana kõrval paikneb ulatuslik KURESE MUINASKÜLA: ligi 1000 aastat vana ja mahajäetud sumbküla, mida ilmestavad maalilised vaated, endisaegsed varemed ning aasasid piiravad kiviaiad.

MIHKLI KIRIKUAIAS võib leida mälestusmärgi tabamatule metsavennale Ants Kaljurannale ehk Hirmsale Antsule. Lähedal asub kaunis MIHKLI TAMMIK imetlusväärsete põlispuudega.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga