,

Kolga lahe saarte molutamismatk

280,00 

 Kolga laht
 4 päeva
 3-6 km päevas

NB! MTÜ Oma Retked ei ole reisibüroo, vaid mittetulundusühing, mis korraldab mittekasumlikke loodusega tutvumise üritusi. Vastavalt Turismiseaduse § 1 punktile (2) ei tegele Oma Retked pakettreiside koostamise, müümise ega pakkumisega.

Kolga lahe saarte molutamismatk toimub, kui saame kokku 7 osalist.

Lisaküsimuste korral võta ühendust retkejuhiga: kadri.aller@gmail.com, 5399 3890.

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: ,
Kolga lahes leidub mitmeid eriilmelisi saari, millest kutsume Sind vähemalt kolmele. Avastamist ja nautimist ootavad Pedassaare maaliline männimets ja liivaastang, Koipsi kivine rannik ning Rammu põnev pärandkultuur, järved ja imepehme looduslik madrats: sügavroheline kukemarjanõmm.

Mis asi on molutamismatk?

Tegemist on mitmepäevase retkega, mis ei ole üleliia sportlik. See tähendab, et väikesaarele sõidame pigem paadiga „letti“, mitte ei aja ennast kajaki või kanuuga higiseks. Saarel kohapeal aga võtame aega ka niisama olemiseks ja ümbruse nautimiseks. Molutamismatkale on soovituslik kaasa võtta näiteks mõni hea raamat, ristsõnad, joonistuskomplekt, joogamatt või midagi muud taolist, mis võimaldab sul saare ilu nautida ilma liigse rahmeldamiseta. Tänapäevase kiire elutempo tõttu tiirlevad paljud igapäevaselt nagu oravad rattas. Sestap on nii vaimse kui füüsilise tervise huvides vahel tarvis lihtsalt aeg maha võtta ja keskenduda olemise ilule. Tsivilisatsioonist eemal olevad asustamata väikesaared on ideaalsed kohad, kus tegeleda sisekaemusega – endasse süübimisega. Kohad, kus saad rahulikult järgi mõelda, kus oled sa oma elujärjega praegu ja kuhu oled teel.

Reisikava:

1. päeva pärastlõunal suundume Salmistu sadamast Pedassaarele. Seame sisse telklaagri, valmistame õhtusöögi ja avastame saart. Pedassaarest saab meie kodu ja ööbimispaik järgmiseks kolmeks ööks.

2. päeval viiakse meid paadiga Pedassaarelt esmalt Lõuna-Malusi lähistele, kus loodame silmata hülgeid. Juhul, kui ilma- ja laineolud on sobivad, proovime ka tillukesel saarel maabuda ning väikese ringkäigu teha. Järgmisena võtame suuna Koipsile, kus teeme lõunasöögi ja avastame saart. Aega on ka ujumiseks. Õhtuks saame tagasi Pedassaarele.

3. päeval sõidame mootorpaadiga Rammu saarele, kus on palju põnevat avastamist nii looduse kui pärandkultuuri poolest. Õhtuks tuleme taas tagasi Pedassaarele.

4. päeval on veel aega Pedassaare nautimiseks ja niisama molutamiseks. Peagi pärast lõunasööki võtame suuna mandri poole.

NB! Ilmaoludest sõltuvalt võib reisi ajakavas olla muudatusi.

Reisi hind sisaldab:

 • Paadisõidud retke marsruudil (Pedassaar, Koipsi, Rammu).
 • Matkasöök kolm korda päevas, 1. päeva õhtust 4. päeva lõunani (kokkame toimkondades).
 • Giiditeenus.
 • Soovi korral saab küüti Keilast, Sauelt, Jürist või ühistranspordipeatusest “Pirita jõgi”.

Omalt poolt oleks tarvis kaasa võtta:

 • Telk või rippkiik.
 • Magamiskott, -matt ja -madrats.
 • Söögikauss, kruus ja luhvel.
 • Ilmale vastavad riided; peakate.
 • Kinnised jalanõud jalutuskäikudeks saarel.
 • Taskulamp.
 • Päikesekaitsekreem, sääsetõrjevahend, isiklikud retseptiravimid.
 • Vihmakeep
 • Soovi korral midagi molutamishetkedeks, nt raamat, ristsõnad, muusikariist.

Osalustasu tagastamine osalemisest loobumise korral:

 • Kui üritus jääb ära korraldajast tulenevatel asjaoludel, kehvade ilmaolude või grupi mittetäitumise tõttu, tagastame osalustasu 100% ulatuses.
 • Juhul kui üritusest loobumise kiri on MTÜ Oma Retked’eni (kadri.aller@gmail.com) jõudnud vähemalt 10 päeva enne ürituse toimumist, tagastatakse osalemistasu 100% ulatuses.
 • Juhul, kui üritusest loobumise kiri on MTÜ-ni jõudnud 3-9 päeva enne ürituse toimumist, tagastatakse osalemistasu 50% ulatuses.
 • Vähem kui 48 tundi enne ürituse algust äraütlemisel, osalemistasu tagastamisele ei kuulu.

Retkejuhist

Eesti väikesaared on Kadri suur armastus ja neid on ta 10+ aasta jooksul tundma õppinud 90+ tükki. Kadri on arvamusel, et õige tunnetuse saab saarest kätte siis, kui seal peal vähemalt üks öö ära magada. Nõnda oled sa saarel justkui natuke aega elanud ja kui oled jõudnud veel kohalikke taimi näksida või neist teed teha, siis seda enam on too maakild Sulle kodune ja “oma”. Saartel on Kadri mitmeid päevi veetnud nii üksi, sõpradega, kui ELFi looduskaitsetalgulistega ning tahab nüüd saartearmastust ka Sinuga jagada. Mõnusale lainele häälestumiseks kiika ka matkablogi Saarehullu päevaraamat.

Retke kuupäev

01.-04.08.2024

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Kolga lahe saarte molutamismatk”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga