,

Lüdrestisoo müttamismatk

10,00 

 Karjaküla alevik
 3,5 h
 9 km

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , , ,

Retkelise meelespea:

  • Tegemist on endise raba, hilisema turbavõtuala ja nüüdseks metsastunud piirkonnaga, kus ei ole teemaks pesitsusaegne räätsarahu.
  • Algus ja lõpp: infotahvel Karjaküla aleviku keskel (59.338956, 24.391643)
  • Kuidas kohale saada, kui ei ole autot?
    • Keilast jala või rattaga mööda kergliiklusteed (3 km)
    • Bussiga nr K14, Keila kirik 09:38 – Karjaküla 09:49; tagasi nr 110, Karjaküla 13:26 – Keila kirik 13:39
  • Kaasa: KUMMIKUD, joogivesi, midagi kõhutäiteks

Kutsume matkale ühte metsikusse ja vähetuntud kanti, kus saab üksjagu mütata: tümal heinamaal tammuda, kraavides sumada, võsas ragistada ja mätaste vahel sumbata.

Kas oled kunagi kuulnud sellist huvitavat kohanime nagu Lüdrestisoo? Ilmselt ei ole, sest see nimi on juba pikka aega olnud unustusse langenud. Keila kandi elanikel on põnev teada saada, et niisugune koht asub linnale üsna lähedal: Karjaküla aleviku servas. Lüdresti (ka Lüdersti) talu nime leiab 18. sajandi adramaarevisjonidest, kuid samanimeline küla hävines tõenäoliselt seoses Uue-Karjaküla mõisa rajamisega 19. sajandi alguses. Soo nimena leiab Lüdresti tsaariaegsetelt kaartidelt.

Tegemist on ohhoo-efekti esile kutsuva kohaga, kus keset kultuurheinamaid ilmub äkitsi puude tagant nähtavale imeline, kahest lapikesest koosnev metsastunud endine rabaala. Uudistame põnevat maastikku ja vanu turbavõtukohti.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Lüdrestisoo müttamismatk”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga